Tropem Wilczym zagości w Międzygórzu- a My traktujemy to jako sprawdzian!

 

 

Miło nam Was poinformować, że w tym roku i po raz pierwszy w historii w Międzygórzu zagości największy bieg pamięci w Polsce- Tropem Wilczym. Krótki opis imprezy, która jest jednocześnie dla Nas sprawdzianem przed naszym biegiem flagowym, który odbędzie się 21.07.2018r. 
Tropem Wilczym to bieg oddający cześć i chwałę Żołnierzom Niezłomnym, którzy po zakończeniu działań wojennych nie złożyli broni i walczyli z zarazą Radziecką niszcząca nasz Kraj.
Prosimy Was o oddanie hołdu tym, którzy oddali naszej umiłowanej Ojczyźnie to co mieli najcenniejsze- życie. Przez lata szykanowani, oczerniani przez Polskę Ludową, przedstawiani jako zwykli bandyci, kryminaliści w dzisiejszych czasach doczekali się sprawiedliwości. Nasza współczesna Polska wreszcie upomniała się o swoje najcenniejsze dzieci, które oddały jej wszystko.
Wielu zadaje sobie pytanie, po co to wszystko? przecież wojna i „komuna” skończyły się dawno temu? Odpowiedź dla Was jest bardzo prosta! Pamiętamy o ich niezłomności i niespotykanej odwadze po to, abyśmy nigdy więcej nie musieli przelewać krwi za naszą Ojczyznę w przyszłości!
Pamiętamy dlatego, że Nasza Święta Ziemia, przez wiele wieków, pochłonęła tyle bohaterskiej krwi, która wyznacza granicę Naszej Ojczyzny.
I po raz kolejny Pamiętajmy o swojej przeszłości i tożsamości narodowej, Bo Naród bez przeszłości nie ma prawa do teraźniejszości, a tym bardziej nie ma prawa do bytu w przyszłości!
Dziś My następne pokolenie Polski, mamy obowiązek pamiętać o takich ideałach za jakie ginęli Nasi przodkowie. Odwaga, męstwo, honor, umiłowanie Ojczyzny, to wartości w których
powinniśmy wychować przyszłe pokolenia, aby zapobiec powtórce, jakże trudnej dla Nas historii…

Harmonogram:
9:00-10:45 – Otwarcie biura zawodów
10:30 – Wspólna rozgrzewka
11:00 – Start zawodów (w tym dzieci)
12:00 – Dekoracja i oficjalne zakończenie zawodów
12:00 – Piknik rodzinny przy ognisku potrwa do około godziny 20:00

Zapisy online:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/index.php

lub mailowo:

biuro@wilczym-szlakiem.pl 

Liczba miejsc ograniczona ze względu na otrzymana liczbę pakietów, dlatego prosimy nie odkładać zapisów na ostatnią chwilę!

 

Ze sportowym pozdrowieniem „Niech żyje Wolna Polska”
Zarząd Fundacji Wilczym Szlakiem